Аграрні розписки стали однією з найбільш успішних ініціатив на ринку агрофінансування.

Інструмент відкрив доступ до фінансових та товарних ресурсів через заставу майбутнього врожаю, яка часто є основним активом виробничих підприємств. Проте, основні аграрні кредитори вже досягли лімітів на сільськогосподарські позики та потребують рефінансування кредитних портфелів і зменшення боргового навантаження на баланси компаній.

Обмежений доступ до фінансування для агровиробників може призвести до економії на поточних виробничих витратах. Як наслідок – зменшення врожайності та зниження якості вирощеної продукції, що в масштабі сектору матиме негативний вплив на економіку країни. Особливо важливим це питання є з огляду на відкриття ринку землі.

Для покращення доступу агровиробників до фінансування, у Верховній Раді зареєстровано законопроект №2805-Д про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок. Документом передбачається перетворення аграрних розписок у неемісійний цінний папір, що існує у формі електронного документу в Реєстрі аграрних розписок. Це дозволить кредиторам залучати рефінансування на вторинному ринку, отримавши доступ до ринків капіталу. А отже, кредитори матимуть можливість збільшувати обсяги та покращувати умови фінансування агровиробників.

Детальніше