В Україні представлено проект Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД), яка об’єднує інформацію про землю, воду, ліси, природні ресурси, інфраструктуру та комунікації на єдиній картографічній основі.

Всі дані, відображені в системі, інтегровані за допомогою сервісів у режимі онлайн. Це забезпечує можливість простого пошуку і доступу до будь-яких даних на національному, регіональному і місцевому рівнях.

Проект НІГД реалізується в рамках ініційованої Президентом Україні у 2019 році земельної реформи. Нині геопортал розпочав роботу в тестовому режимі.

У пілотному проекті беруть участь шість міст: Біла Церква, Житомир, Львів, Маріуполь, Миколаїв і Полтава, Харківська та Львівська області, 75 ОТГ із різних регіонів України й розміщується понад 500 наборів даних різного типу.

Надалі передбачається участь усіх міст та громад країни. Наразі очікується ухвалення необхідних нормативно-правових документів для повноцінного запуску на національному рівні.

Запровадження Національної інфраструктури геопросторових даних сприятиме дерегуляції чинних процедур, відкриттю інформації та створенню доданої вартості, а також залученню більшого обсягу інвестицій, особливо на місцевому рівні.

Детальніше