IFC розпочав проєкт «Розвиток фінансування кліматично-орієнтованого сільського господарства» з метою впровадити в Україні інноваційні сільськогосподарські практики для адаптування аграрного сектору до кліматичних змін.

Rock Dust Farmland

Українське сільське господарство відіграє важливу роль у продовольчій безпеці Європи.

Паводки та посухи впливають на продуктивність сільського господарства, доходи агровиробників та економічне зростання країни.

В Україні викиди від використання полів та пасовищ протягом 30 років збільшилися і вже перевищили показник поглинання СО2 українськими лісами – частка сільського господарства становить 92 млн тон.

Проєкт спрямований на впровадження стандартів та технологій моніторингу викидів парникових газів від сільськогосподарської діяльності для підвищення конкурентоспроможності українських агровиробників на зовнішніх ринках в умовах зростаючих вимог до сталого виробництва.

IFC допоможе розробити систему обліку викидів вуглецю, щоб допомогти сільгоспвиробникам монетизувати зменшені викиди парникових газів.

Проєкт діятиме в Україні у 2021 – 2022 роках та планує залучити фінансову підтримку від банків-партнерів на суму $5 млн і сприяти зменшенню викидів парникових газів на 2 тис тон вже до кінця поточного року.